Táta čtenář

Letos jsme opět vybírali čtenáře roku , tentokráte čtenáře tatínka. Nebylo to pro nás až tak jednoduché,  protože muži všeobecně méně čtou. Ale našli jsme, jsou u nás takoví skvělí tatínkové, kteří sem vodí své děti, učí je poznávat knížky, vybírat i užívat si báječný svět fantazie. Jim a jejich rodinám patřilo úterní odpoledne 3.3. u nás v knihovně.

Kromě tatínků se našeho slavnostního setkání zúčastnil pan ředitel školy a místostarosta  našeho města, pan Mgr. Ivo Čeřovský a na pomoc nám přijel kolega z liberecké knihovny Mgr. Zdeněk Rakušan Ph.D. Samozřejmě, že se povídalo hlavně o knížkách a o čtení, ale byla tu i odměna pro naše tatínky , kterou připravil právě kolega Zdeněk.  A tak jsme řešili různé hlavolamy a pátrali po fyzikálních zákonitostech a nechali se nachytat i různými chytáky. Tatínkové se ukázali jako šikovní kluci a řadu těžkých hlavolamů, se jim podařilo vyřešit.

Překvapení na konec – vybraný nejlepší tatínek nám pro samou práci nepřišel. Setkání na krajském kole si však jistě nenechá ujít.  ČTENÁŘEM  ROKU 2015  SE STAL  TATÍNEK FRANTIŠEK  ANDRLEblahopřejeme !!!